Siding Kaplama

ÜRÜN TİPLERİ

Tekne Baskı

tekneAmerican Siding’in ürün tipleri içerisinde yeralan ve tasarım itibarıyla çokça tercih edilen tekne baskı modeli, 0.046″ kalınlığında ve 3,81 mt profil uzunluğunda üretilmektedir.

Plus, Platin ve Private serileri ile 3 farkı renk skalasında toplam 14 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Her bir pakette bulunan 25 adet profil toplamda 19.5 m2 alanı kaplayabilmektedir.

Plus Renkler

Beyaz Krem Gri Mavi Fildişi Bej Sarı Yeşil Kil Haki

 

Yalı baskı

yaliOsmanlı mimarisi zerafetinin günümüze yansıması şeklinde değerlendirilen yalı baskı modeli, 0.046″ kalınlığında ve 3,81 mt profil uzunluğunda üretilmektedir.10 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Her bir pakette bulunan 25 adet profil toplamda 19.5 m2 alanı kaplayabilmektedir.

Plus Renkler

Beyaz

Krem

Gri Mavi Fildişi Bej Sarı Yeşil Kil Haki

 

Bungalow Baskı

bungalowAmerican Siding’in ürün tipleri içerisinde yeralan ve farkı tasarımıyla oldukça ilgi gören Bungalow baskı modeli, 0.046″ kalınlığında ve 3,81 mt profil uzunluğunda üretilmektedir.

Plus, Platin ve Private serileri ile 3 farkı renk skalasında toplam 10 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Her bir pakette bulunan 25 adet profil toplamda 19.5 m2 alanı kaplayabilmektedir.

Plus Renkler

Beyaz Krem Fildişi Bej Sarı Yeşil Kil Haki

Soffit

soffitBalkon, saçak ve konsol altlarında kullanılan siding panelidir. Dış cephe kaplama malzemesi olarak ta kullanılabilen soffit; delikli ve deliksiz olarak üretilmektedir.

Soffit, 0.046″ kalınlığında ve 3,81 mt profil uzunluğunda üretilmektedir.Plus ve Platin serilerinde 2 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.Her bir pakette bulunan 20 adet profil toplamda 21,2 m2 alanı kaplayabilmektedir.

Plus Renkler

Beyaz

 

 

Renk Seçenekleri

Siding Nedir?

Vinil siding ,1960 ların sonuna doğru cephe kaplama sektörüne giriş yapmış,ilerleyen kırk yıl içerisinde popülerliği ve kullanım alanı hızla artmıştır.

Dayanıklılığı, çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, Uv ışınlarına karşı dayanıklılığı arttıran çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metodu ile üretilen polivinil klorür esaslı içerisinde bulunan katkılar, darbe dayanımı, rijit yapısı ve malzemenin dış hava koşullarına karşı direncini arttırır.

Vinil siding binayı nem, rutubet, korozyon vb etkilerden koruyan boya ve bakım masrafı gerektirmeyen, bina ömrünü uzatan ve bina ömrü boyunca yapıya estetik katan dış cephe kaplamasıdır.

Neden American Siding?

  • Kaplama panelinin formülündeki inorganik yapı sayesinde alev almaz ve kendisini söndürür. Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan test ile American Siding’in bu özelliği tescillenmiştir.
  • Uygulamada kullanılan buhar dengeleyici ve yalıtım yöntemleri ile duvardan nem oluşmasına engel olarak dış duvarların ömrünü uzatarak, taşıyıcı kolon ve kirişlerin hasara uğramasını, inşaat çeliklerinin paslanmasını önler, küp ve bakteri oluşumunun önüne geçer.
  • American Siding paket sistemi, mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.
  • American Siding yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir.
  • American Siding’in uygulandığı yapılara yapının ömrü boyunca hiç bir boya bakım masrafı gerektirmez.
  • Bina cephesine m²’ye 4 kg gibi hafif bir yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında yaşlanmasını önler.
  • American Siding en zor şartlar altında bile asla deforme olmayan, bozulmayan yapısı, kesinlikle solmayan renkleri ile yapılarınızı yıllarca korur.
  • American Siding paket sistemi, içerisinde bulunan plastik kutu profilleri sayesinde altyapyı ömür boyu yaşatır.
  • American Sding paket sistemi, yatay paneller içerisinde bulunan inorganik maddeler sayesinde zor alev alıcı (1 sınııfı) ürünler grubuna girmektedir.

Avantajları

%55’e varan tasarruf

Yapılardaki enerji tüketiminin en büyük kısmı, ısıtma veya soğutma işlemleri için harcanmaktadır. Bu işlemler ile elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemi bulunmayan yapılarda muhafaza edilememektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketilmekte ve daha fazla maliyetler ortaya çıkmaktadır.

American Siding ile dış cepheleri kaplanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtım tam olarak sağlandığı için ısı kayıpları sona ermekte fatura giderlerinde % 55’e varan tasarruf sağlanmaktadır.

American Siding, yapılarınızı koruyup güzelleştirdiği gibi bütçenizde önemli yer tutan ısıtma-soğutma giderlerinizde de önemli tasarruf sağlamaktadır.

Şık ve gözalıcı – Değer katar

Evinizin veya işyerinizin estetik güzelliğinin üzerinizde nasıl bir psikolojik etkisi olduğunu düşünmüşmüydünüz?

Yorucu geçen bir günün ardından evinize ya da bir pazartesi sabahı işyerinizin önüne geldiğinizde yüzünüzdeki huzur ve gülümsemeyi sağlayacak bir çözüm öneriyoruz sizlere.

American Siding, 17 farklı renk seçeneğiyle diğer dış cephe kaplamalarının sağlayamadığı benzersiz bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buuşturuyor.

En güzel örneklerini İstanbul boğazındaki yalılarda hala görebileceğimiz ve ahşap yalı baskısı asırlardır Osmanlı mimarisinde önemli bir yer teşkil etmiştir.

Boğazı bir inci gibi süsleyen ve “American Siding Polimer cephe kaplama sistemleri” nin keşfine de ilham kaynağı olan yalılardaki ahşap yalı baskısı teknolojik ilerlemeler ve AR-GE çalışmalarının sonucunda vini cephe kaplama sistemleri olarak farklı bir kimliğe bürünmüş ve daha uzun ömürlü yapı malzemesi halini alarak yapıların cephelerini süslemeye devam etmiştir.

Uzun ömürlü – 50 yıl garanti

Dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir bizim ülkemiz. Tüm mevsimlerin hakkıyla yaşandığı, yazı yaz gibi kışı da kış gibi yaşanan bir cennettir adeta.

Buna rağmen zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeyleri üzerindeki olumsuz etkilerine sürekli şahit olmaktayız.

Tüm iklim şartlarında test edilen American Siding; solmuyor, su geçirmiyor ve deforme olmuyor. Buhar dengeleyici özelliğiyle duvarlarınızı nemden koruyor.

Co extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunuyor. Yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırıyor.

Pratik uygulama – Hızlı montaj

American Siding, yapısal olarak hafif bir malzeme olduğu için nakliye ve uygulama işlemlerinde büyük avantaj sağlıyor.

Kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahip olan American Siding, uygulandığı yapılara artı bir yük oluşturmuyor.

Bağımsız veya bitişik binalara, çok katlı binalara bile kısa sürede kaplanabiliyor.

Zengin aksesuar çeşitleri ile oluşturduğu sayısız çözümler uygulama aşamasında size zaman kazandırıyor.

Kolay temizlenebilme

Modern çağın mimarisi iile estetiği buluşturan American Siding, uygulama aşamasında ve sonrasında getirdiği tasarrufla ekonomik çözümler sunuyor.

American Siding polimer cephe kaplaması çoğu ev lekesine dayanırken atmosferik koşullara maruz bırakılmış , diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi kirlenecektir. Şiddetli bir yağmur ile siding kendi kendine temizlenebileceği gibi bahçe hortumunuz yardımıyla toprak,kir vb. lekeler de kolaylıkla giderilebilinir.

Çevre dostu

American Siding, gerek üretim aşamasındaki süreçleriyle gerekse organik yapısıyla çevre dostu bir dış cephe kaplama malzemesidir.

Uygulama esnasında herhangi bir atık bırakmayan ve üstün yalıtım özelliğiyle daha az enerji sarfiyatı sağlayan American Siding, sadece estetik ve ekonomik yönüyle değil aynı zamanda çevreci bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Klasik enerji tedarik yöntemlerinin bir çoğu üretim esnasında çevreye önemli zararlar vermektedir. Enerjisiz bir dünya düşünülemeyeceği için tasarruftan başka yolumuz bulunmamaktadır.

Yapılarınızı American Siding ile kapladığınızda ev içi ısınızı muhafaza etmek için daha az enerji harcayacak ve gitgide artan hava kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.

Üniversite onaylı

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bilimsel araştırma kapsamında oluşturulan bir ekibin 2008 yılında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji projesinin ürünü “Enerji Evi”, American Siding ile yapılan işbirliği sonucunda ısı yalıtımıyla %45 tasarruf sağladı.

YTÜ Davutpaşa kampüsünde 46 m2 kullanım alanına sahip iki katlı olarakinşa edilen ve farklı enerji kaynaklarının kullanıldığı Enerji Evi’nde yapılan ölçümlerde enerji kayıplarının çok fazla olduğu belirendi. Bu durum üzerine Enerji Evi için etkin bir yalıtım sistemi arayışına giren YTÜ ekibi, projede American Siding paket sistemini kullandı. Uygulama sonrasında Enerji Evi’nin çok daha az bir enerji ile ısıtılabildiği ve %45 tasarruf sağlandığı tespit edidi.

Böylece; diğer dış cephe kaplama sistemlerine göre yapıya 3 kat daha az yük bindiren, sıva ve boyaya gerek kalmadan direk duvara uygulanabilen, paket sistem içerisinde bulunan nem bariyeri sayesinde küf ve bakteri oluşumunu önüne geçen ve uygulandığı binalarda %45-60 arasında tasarruf sağlayan American Siding’in avantajları akademik olarak da tescil edildi.